Vlastní Cena

Tento list umožní změnit zdroj dat pro Název a Cenu. Ale můžete si zapsat i vlastní sektor a není potřeba ho pak vypisovat do ISIN Ticker.

Data lze vypisovat ručně, ale vhodnější je využívat funkce ImportHtml či ImportXml.

Pokud máte na tomto listu české akcie v korunách, a na listu Vlastní DIV si deník trvá na EUR či jiné měně, klidně mu hodnotu v poli Měna přepište(říká že se to nemá, ale dá se to). Ale je potřeba mít pak měnu u Vlastní ceny stejnou jako měnu u Vlastní DIV. A aktualizaci dividend pro tento ticker klidně vypnětě. Nepotřebujete ji (deník pak ostatní dividendy bude načítat rychleji.

Tyto dvě funkce se obnovují po 1 hodině, ceny tedy mají velké zpoždění. I u aktualizace se v paměti drží původní hodnota 1 hodinu.

FIO.CZ

z Webu FIO.CZ lze získat informace o ceně české akcie tímto vzorcem:

=IMPORTXML("https://www.fio.cz/zpravodajstvi/akcie-stocklist/11392-cez";"//*[@id='content']/div[2]/div/div[1]/p[1]/big")

Pokud chcete jinou akcii, stačí změnit „https://www.fio.cz/zpravodajstvi/akcie-stocklist/11392-cez“ na stránku s jinou akcií. Pro Monetu na příklad “ https://www.fio.cz/zpravodajstvi/akcie-stocklist/81315-moneta-money-bank„.

Pokud máte vzorce v češtině tak je oddělovač čárka. POZOR NA TO.

=IMPORTXML("https://www.fio.cz/zpravodajstvi/akcie-stocklist/11392-cez","//*[@id='content']/div[2]/div/div[1]/p[1]/big")

AKCIE.CZ

opět ČEZ

BCPP

=
Index(
Split(
Index(
Importhtml("https://www.akcie.cz/kurzy-cz/akcie-11392-cez/";"TABLE";1);2;2);"
")
;1
;1)

RMS

=
Index(
Split(
Index(
Importhtml("https://www.akcie.cz/kurzy-cz/akcie-11392-cez/";"TABLE";1);2;3);"
")
;1
;1)

Pro jiné akcie stačí nahradit link „https://www.akcie.cz/kurzy-cz/akcie-11392-cez/“ za jiný link, například pro Monetu je „https://www.akcie.cz/kurzy-cz/akcie-81315-moneta-money-bank/„.

Pokud máte vzorce v češtině tak je oddělovač čárka. POZOR NA TO.

Finance.Yahoo.com

easyJet plc

Zde jsem oddělil Tickety od linku aby bylo zřejmé jak se link skládá.

=
SUBSTITUTE(
IMPORTXML("https://finance.yahoo.com/quote/" &  "EZJ.L" & "?p=" &  "EZJ.L";"//*[@id='quote-header-info']/div[3]/div[1]/div/span[1]")
;".";",")

Vzorec může vypadat i takto

=
SUBSTITUTE(
IMPORTXML("https://finance.yahoo.com/quote/EZJ.L?p=EZJ.L";"//*[@id='quote-header-info']/div[3]/div[1]/div/span[1]")
;".";",")

A opět pro další akcie stačí upravit sestavu https://finance.yahoo.com/quote/EZJ.L?p=EZJ.L za jinou či stačí nahradit jen Tickery, záleží jen na Vás. První varianta se hodí pro načítání Tickerů z jiných polí.