Obchodní deník

Tento deník vychází z deníku na webu www.investicnigramotnost.cz . Jelikož jsem lenoch a nebaví mě dělat stále tu samou činnost, tak sem si deník upravil a zautomatizoval.
Deník pomůže automaticky s evidencí uživatelům používajícím Degiro (EN a CZ), Lynx, Interactive Brokers a ostatní si musí hodnoty zapsat ručně. Jiné brokery zpracovány nemám, ale pokud by byl větší zájem mohl bych zapracovat další.
Po importu dat od brokera či ručním zápisem, deník zpracuje přehled transakcí, zpracuje graf přijatých dividend, zobrazí budoucí dividendy na rok dopředu a zobrazí jak se portfóliu daří. A nakonec se můžete podívat jak dlouho vám bude trvat dosáhnutí kýžené renty.

Deník jsem se rozhodl poskytnout zdarma, pokud se Vám líbí a používáte ho, můžete mi poděkovat drobným darem.

Klikni pro donate

Informace o deníku

VerzeV1.5.11
ZměnaUpraveny funkce pro yahoofinance aby šlo nadále stahovat dividendu(pro ty co nechtějí měnit deník tak stačí v rozšíření->App Script upravit v YahooFinanceJSON a YahooFinance v textu https://query2.finance.yahoo.com/v10 V10 na V6, takto https://query2.finance.yahoo.com/v6
ChangelogChangelog ZDE

Po kliknutím na link si vytvoříte vlastní kopii deníku.


Obrázky deníku

Ukázkový deník

V ukázkovém deníku jsem se pokusil ukázat všechny varianty zadání + převod ISIN a Převod Tickeru. Můžete opisovat.


Jak s deníkem pracovat?

Na každém listu na v prvním řádku prolink na nápovědu.

  1. Po otevření si vytvoříte vlastní kopii deníku. Automaticky deník nabídne vytvoření kopie.
  2. Naimportujete si data od brokera, či si je zapíšete ručně.
  3. V případě chyb, vás deník na listu Akcie přehled v kolonce „Chyby“ navede co děláte špatně.
  4. Pokud se všechny Tickery načtou do listu Akce přehled můžete si dotáhnout informace o dividendách.
  5. Teď se už můžete kochat jak portfólio roste.

Tipy

Někdy po otevření deník chroupá data i když nahoře nejezdí progress bar (ta čárka nahoře vpravo). Ona sem tam problikne. Zjevné to bude například u Zhodnocení Yield, tem může být po otevření OK, pak skočí 0 a po třeba minutě se opět spočítá správně. Tak se nelekejte že něco nefunguje, jen se počítají data.

Doporučuji si deník roztáhnout na celé okno aby bylo vidět více

Další moduly pro deník


Beta verze deníku

Pro zájemce přidávám ještě link k nejnovější verzi deníku. Jde o funkční testovací verzi. Nová verze 1.4.01 již nemá odkazy na Finviz, předpokládaná DIV může mít jinou měnu a stahování dat probíhá pomocí vlastních funkcí.

Nově přidané tlačítko v ovládáním menu (Deník) na úpravu reportu Degiro (rozdělené ID spojí za Vás a umaže prázdný řádek). Toto tlačítko ale vyžaduje přístup k sešitu a vyskočí strašidelné okno s Autorizací. V okně dejte pokračovat a vyskočí další kde vyberete účet a pak zase další okno kde je dole Rozšířené možnosti odkreje se nabíkde kde je ono strašidelné (nebezpečné). Kdo nedůvěřuje nechť nepovoluje, lze stále měnit/upravovat report ručně .


Bugy, nápady či žádosti piště SEM