Vlastní kopie deníku

Pokud si kladete otázku jak si tu vlastní kopii udělat, kam se uloží a jak ho pak najdu, snad Vám toto pomůže.

Co bude potřeba:

  • Email na Google, s android telefonem ho již máte. Pokud ne, tak založíme.
  • Dobrý je i Google chrome, kde se přihlásíte a máte deník stále po ruce, plus je to docela dobrý prohlížeč. Nutnost to ale není
  • Pokud máte android telefon je to další bonus a možnost jak mít deník vždy po ruce. Nutnost to ale není

Krůček po krůčku:

  1. Otevřeme si aktuální deník a pokud používáte Google Chrome a jste přihlášeni skočte na bod 4.
  2. Pokud jste na jiném prohlížeči chtějí po vás tabulky přihlášení, jinak nedovolí nic dělat. Přihlášení je nahoře vpravo pod tlačítkem PŘIHLÁSIT SE.
  3. Pokud účet máme přihlásíme se a pokud ne účet u Google založíme. Pokud nechceme ani jedno, zavíráme tuto stránku, jelikož se dále nedostaneme.
  4. První kopie se dělá sama, ale pokud budete chtít dělat kopii vašeho deníku dělá se to takto. Po přihlášení vlevo nahoře je ovládací lišta a na ní vybereme SOUBOR->VYTVOŘIT KOPII a pak už si jen kopii pojmenujete. Nezaklikávat sdílet se stejnými lidmi, to nechat prázdné.
  5. A máme vlastní kopii deníku

Pro ty co mají rádi obrázky:

Pár otázek co nejspíš máte:

Kam se mi to deník uložil?
Google každému uživateli dává prostor v Cloudu(disk někde v zahraničí). Do tohoto disku s dokumenty(tabulky) se dostanete https://docs.google.com/spreadsheets/ . Dokumenty jsou ještě podskupina vašeho 15 GB prostoru v https://drive.google.com/ .

Můžu se na deník dostat i z telefonu?
ANO deník je dostupný i na telefonu v rámci aplikace Google Disk. Stačí se v telefonu hlásit pod stejným účtem jako na webu.

Vidí můj deník i někdo jiný?
Nastavení viditelnosti pro okolí se řídí velkým zeleným tlačítkem Sdílení/Sdílet. Po vytvoření vlastní kopie je soubor vždy přístupný jen pro Vás. Tlačítko má nápis Sdílet a je u něj zámeček. Pokud chcete deník někomu ukázat klikněte na toto tlačítko a dál už vás navede.