Nejčastější chyby

Deník ukazuje nějaké podivné hodnoty a dříve to bylo OK

  • Zkuste refresh (F5), deník si někdy, pokud je dlouho otevřený drží staré hodnoty či zapomene neprovést přepočet. Myslí si že se nic nezměnilo.

Na listu Akce přehled mám u tickeru #NA


Po importu Lynx nemám akcie na listu Akcie přehled


Na listu Akcie přehled mám v Názvu jiný či žádný název


Na listu Akcie mi v Měně nákupu svítí měna červeně

  • Ticker byl zakoupen za jinou měnu než v jaké uvádí ceny Google Finance. Aktuální cena je tedy jiná než na burze. Stačí zapnout ovládací prvek Konsolidace Měn a cena se převede na měnu nákupu.

Po Aktualizaci DIV nebyla dividenda dohledána a nebo je výše jiná


V Div nemám všechny dividendy

  • Zkontroluj zda jsou v modrých polích všechny měny ve kterých je dividenda vyplácena. Předvyplněny jsou jen 3 nejčastější a ostatní si musíš zadat sám.

Nevidím v Bud. Div žádné/všechny hodnoty


Nevidím všechny Tickery

  • Na listu Akce přehled je ovládací prvek Pozice na začátku jsou vybrány jen OTEVŘENÉ a uzavřené deník neukazuje, možná bude problém zde

Zhodnocení vkladu nesedí s součtem zhodnocení všech Tickerů

Ano toto se bude stávat v 99% případů. U Tickerů se počítá zhodnocení od nákupu do prodeje za jednotnou měnu. Ale u zhodnocení portfólia extra u zhodnocení vůči vkladu vstupuje do hry kromě měny nákupu Tickerů ještě měna vkládaná(často koruny) a měna na kterou vám broker částky převádí, třeba EUR. Příklad: U Degira si pošlu 10 000 korun a on mi je převede na eura za kurz 25 a dostanu 400 Eur a já za ně koupil akcie za 400 EUR. Ale když se na ten vklad koukám dnes je to stále 10 000 korun, ale ty již mají hodnotu při kurzu 27 jen 370 Eur, ale já mám akcie za 400, tak se mi zhodnotily jen kurzovým rozdílem.