ISIN Ticker

Tento list je využíván na dvě věci:

  1. Převod ISIN z reportu Degiro na Ticker
  2. Rychlé/Vlastní načtení Sektoru

Převod ISIN z reportu Degiro

Degiro do reportů nedává Tickery, ale ISIN kódy a tak je potřeba deník naučit jaký Ticker k danému ISIN patří. A kdy poznáte že ten ISIN nezná? Možností je povícero, ale problém je vždy jen jeden.

  1. Deník Vám ohlásí o jako chybu a u jakého ISIN je problém

2. Na listu Akcie přehled se objeví u Tickeru #N/A

3. Na listu Transakce je v sloupci Akcie červená buňka s hodnotou #N/A

Problém vyřešíte vyplněním ISINU co napíše deník v Chyby či si ho najdete u příslušného řádku na listu Transakce. Vyplnění bude následovné.

Sloupec Industry je jen pro informaci, zatím v deníku není využíván a může být tedy prázdný

Jde o příklad víme že ISIN ( US46284V1017x) IRM nekončí x ale o to x jsem ho prodloužil aby bylo zřejmé v čem je problém.

Rychlé/Vlastní načtení Sektoru

Nevyhovuje sektor který se zobrazuje na listu Akcie přehled? Tak si nastavte vlastní. Můžete využít seznam co je ve sloupci Sektor a nebo si napsat vlastní. Plnění je stejné jako Převod ISIN z reportu Degiro, ale není nutné pro Lynx či Ruční zápis plnit sloupec ISIN, ten v tomto případě není využíván.

Sloupec Industry je jen pro informaci, zatím v deníku není využíván a může být tedy prázdný.

Sektor se u Ticerů co nejsou v seznamu z Finviz a pokud tam není tak z Yahoo, může se tedy stát že to někdy bude trvat a proto je lepší si u Tickerů co vlastníte a nejsou v seznamu, vypsat si se sem ať hodnoty máte vždy po ruce a rozdělení podle vašeho uvážení.