Převod Tickeru

Pokud na listu Akce přehled vidíte v Názvu jiný název než je název vaší akcie, neshodují hodnoty ceny akcie, jiná a nebo nenalezená dividenda je potřeba deníku určit jaký ticker mají pro jaký web používat. Většina USA tickerů problémy nedělá. Ale česká jsou vždy na 100% problémové. Českou burzu totiž Google Finance nezná vůbec.

Jak na vyplnění polí

Tabulka obsahuje jen 4 pole.
Od řádku 33 se dotahují hodnot z databáze pro všechny deníky. Můžete se podívat jako na ukázku na to jak která pole plnit. Vaše hodnoty mají před těmito přednost.

Starý ticker

Jde o hodnotu kterou máte v reportu či ručním zápise. Je napsána i na listu Akcie přehled ve sloupci B. Jde o ticker, který je v celém deníku jako jediný viditelný.


Google Finance

Zde je potřeba si ticker zkontrolovat/najít na https://www.google.com/finance vyhledávacího do pole například pro Royal Dutch Shell vypíšeme rds a vybereme si naší akcii.

Akcii rozklikneme a koukneme se zda nám sedí cena i měna a pokud ano požadovaný ticker najdeme zde (červené elipsy).

Pokud nesedí měna a není jiná Ticker k mání tak to nevadí, ale pro Yahoo berte Ticker se stejnou měnou jako Pro Google a na listu Akcie Přehled si aktivujte Konsolidaci měn. Cena akcie se vám pak převede aktuálním kurzem na měnu za kterou jste akcii kupovali.

Jen je potřena UMAZAT NEZERU mezi burzou(NYSE) a tickerem(RDS.B)


Finance.yahoo.com

U Yahoo ji ticker najdeme/zkontrolujeme na https://finance.yahoo.com/ do pole například pro Royal Dutch Shell vypíšeme rds a vybereme si naší akcii

Akcii rozklikneme a koukneme se zda nám sedí cena i měna a pokud ano požadovaný ticker najdeme zde (červená elipsa).

Ještě je potřeba se kouknout zda na Yahoo kromě existence Tickeru je potřeba ověřit zda je DIV a pay date vyhledatelný.

DIV je na stejná stránce Summary jako jste otevřeli o trošku níž u textu Forward Dividend & Yield .

Pro pay date je třeba otevřít záložku Statistic (u některých ETF není) a po jejím stisknutí je dole v hodnotě Dividend Date datum (bývá tam i N/A ). Pokud tato záložka je (u některých ETF totiž tato záložka není), je možná toto datum stáhnout do deníku.

Pokud Ticker není k vyhledání či některé hodnoty nejsou k nalezení, napište Nenalezeno. Hodnoty si budete muset napsat ručně do Ruční DIV.


Nový Ticker

Toto pole složí k sjednocení tickerů. Například v reportu máte NSY:T a T, stačí zadat u NSY:T jako nový Ticker T a v transakcích již NSY:T neuvidíte a vše se sdruží pod T. Vhodné pro Lynx či IB, kteří někdy uvádí pro nákup a DIV odlišné tickery, či při sloučení Ručního vstupu s Degiro či Lynx.
Popřípadě si nahradíte NSY:T za T, když se vám to NSY:T prostě jen v přehledu nelíbí


O Funkcích(jak to vlastně funguje)

Pro získávání informací o ceně a názvu akcie využívám funkci GOOGLEFINANCE a tato funkce chce přesně daný ticker, který samozřejmě musí znát. Ověřit to lze na https://www.google.com/finance (jak je výše popsáno) kde si zadáte název akcie či ticker a ve vyhledávacím boxu ticker hned vidíte někdy i s burzou. Například pro Royal Dutch Shell plc ADR Class B je ticker NYSE:RDS.B.
Ale GOOGLEFINANCE neumí vracet informace o dividendách a ty se musí hledat na Finance.yahoo.com (DIV a pay date) . A každý web má tickery někdy trochu jiné. Pro další weby jsem ZDE(ve vývoji) připravil pár vzorců, které se dolní na list Vlastní DIV.
Pro Naší Shell má :

O Brokerech

Borkeři také nemají jednotný přístup k označováním akcií. Degiro a Lynx použivá rozdílný přístup identifikace akcie. Degio do reportů dává ISIN (více v ISIN Ticker) a Lynx své tickery. Toto zapříčiní u některých akcií nemožnost dohledat správné hodnoty jak na webu tak interní funkcí GOOGLEFINANCE. Pro ruční zápis si můžete ticker určit sami RDS B, RDS.B, RDS-B či RDS_B ale je pak je potřeba na tomto listě ukázat Deníku pod jakým tickerem má weby prohledávat.