Pokud na listu Akce přehled vidíte v Názvu jiný název než je název vaší akcie, neshodují hodnoty ceny akcie, jiná a nebo nenalezená dividenda je potřeba deníku určit jaký ticker mají pro jaký web používat. Většina USA tickerů problémy nedělá. Ale česká jsou vždy na 100% problémové. Českou burzu totiž Google Finance nezná vůbec.
Jak na vyplnění polí
Tabulka obsahuje jen 4 pole.
Od řádku 33 se dotahují hodnot z databáze pro všechny deníky. Můžete se podívat jako na ukázku na to jak která pole plnit. Vaše hodnoty mají před těmito přednost.
Starý ticker
Jde o hodnotu kterou máte v reportu či ručním zápise. Je napsána i na listu Akcie přehled ve sloupci B. Jde o ticker, který je v celém deníku jako jediný viditelný.
Google Finance
Zde je potřeba si ticker zkontrolovat/najít na https://www.google.com/finance vyhledávacího do pole například pro Royal Dutch Shell vypíšeme rds a vybereme si naší akcii.

Akcii rozklikneme a koukneme se zda nám sedí cena i měna a pokud ano požadovaný ticker najdeme zde (červené elipsy).
Pokud nesedí měna a není jiná Ticker k mání tak to nevadí, ale pro Yahoo berte Ticker se stejnou měnou jako Pro Google a na listu Akcie Přehled si aktivujte Konsolidaci měn. Cena akcie se vám pak převede aktuálním kurzem na měnu za kterou jste akcii kupovali.

Jen je potřena UMAZAT NEZERU mezi burzou(NYSE) a tickerem(RDS.B)
Finance.yahoo.com
U Yahoo ji ticker najdeme/zkontrolujeme na https://finance.yahoo.com/ do pole například pro Royal Dutch Shell vypíšeme rds a vybereme si naší akcii

Akcii rozklikneme a koukneme se zda nám sedí cena i měna a pokud ano požadovaný ticker najdeme zde (červená elipsa).

Ještě je potřeba se kouknout zda na Yahoo kromě existence Tickeru je potřeba ověřit zda je DIV a pay date vyhledatelný.
DIV je na stejná stránce Summary jako jste otevřeli o trošku níž u textu Forward Dividend & Yield .

Pro pay date je třeba otevřít záložku Statistic (u některých ETF není) a po jejím stisknutí je dole v hodnotě Dividend Date datum (bývá tam i N/A ). Pokud tato záložka je (u některých ETF totiž tato záložka není), je možná toto datum stáhnout do deníku.

Pokud Ticker není k vyhledání či některé hodnoty nejsou k nalezení, napište Nenalezeno. Hodnoty si budete muset napsat ručně do Ruční DIV.
Finviz.com
Finviz je jen pro Americké akcie tak pokud akcii nenajdete vypište do pole Nenalezeno (stejně jako je to v Deníku na listu Převod Tickeru u některých tickerů od řádku 33).
Ticker je opět potřeba zkontrolovat/najít na https://finviz.com/ vyhledávacího do pole například pro Royal Dutch Shell vypíšeme rds a vybereme si naší akcii.

Akcii rozklikneme a koukneme se zda nám sedí cena měnu řešit nemusíme jelikož je vždy v USD a pokud ano požadovaný ticker najdeme v adresní části stránky (červená elipsa).

Či v popisu akcie pod grafem (červená elipsa).

Vypadá to zbytečně vyplňovat i Finviz když je vše na Yahoo, ale mi přeci nechceme všechno stahovat z jedné adresy, aby bylo požadavků moc. Prvně se na výši dividendy koukáme na Finviz aby se Yahoo vyčerpávalo pokud možno jen na pay date a až když Finviz akcii nezná (Nenalezeno) kouká se na Yahoo.
Nový Ticker
Toto pole složí k sjednocení tickerů. Například v reportu máte NSY:T a T, stačí zadat u NSY:T jako nový Ticker T a v transakcích již NSY:T neuvidíte a vše se sdruží pod T. Vhodné pro Lynx či IB, kteří někdy uvádí pro nákup a DIV odlišné tickery, či při sloučení Ručního vstupu s Degiro či Lynx.
Popřípadě si nahradíte NSY:T za T, když se vám to NSY:T prostě jen v přehledu nelíbí
O Funkcích(jak to vlastně funguje)
Pro získávání informací o ceně a názvu akcie využívám funkci GOOGLEFINANCE a tato funkce chce přesně daný ticker, který samozřejmě musí znát. Ověřit to lze na https://www.google.com/finance (jak je výše popsáno) kde si zadáte název akcie či ticker a ve vyhledávacím boxu ticker hned vidíte někdy i s burzou. Například pro Royal Dutch Shell plc ADR Class B je ticker NYSE:RDS.B.
Ale GOOGLEFINANCE neumí vracet informace o dividendách a ty se musí hledat na webech a to Finviz.com (DIV) a Finance.yahoo.com (DIV a pay date) . A každý web má tickery někdy trochu jiné. Pro další weby jsem ZDE(ve vývoji) připravil pár vzorců, které se dolní na list Vlastní DIV.
Pro Naší Shell má :
- GOOGLEFINANCE jak je už uvedeno nahoře NYSE:RDS.B
- Finviz: RDS-B (najdete si ho na webu a koukněte do adresy bude https://finviz.com/quote.ashx?t=RDS-B a právě to RDS-B je to co deník potřebuje)
- Yahoo: též RDS-B https://finance.yahoo.com/quote/RDS-B?p=RDS-B&.tsrc=fin-srch což je promě linku poznat i z toho co je v závorce u názvu Royal Dutch Shell plc (RDS-B)
O Brokerech
Borkeři také nemají jednotný přístup k označováním akcií. Degiro a Lynx použivá rozdílný přístup identifikace akcie. Degio do reportů dává ISIN (více v ISIN Ticker) a Lynx své tickery. Toto zapříčiní u některých akcií nemožnost dohledat správné hodnoty jak na webu tak interní funkcí GOOGLEFINANCE. Pro ruční zápis si můžete ticker určit sami RDS B, RDS.B, RDS-B či RDS_B ale je pak je potřeba na tomto listě ukázat Deníku pod jakým tickerem má weby prohledávat.